Neden Outdoor Eğitim?


İnsan kaynakları birimlerinin en fazla zorluk yaşadığı konu;
eğitim ve motivasyon!

Her yıl şirket çalışanlarını nasıl motive edebilirim, aynı zamanda alması gereken eğitim planını nasıl karşılayabilirim.

İşte bu durumda hem eğitim alabilecekleri hem de motivasyonlarını artıracakları AÇIK ALAN EĞİTİMLERİ / ETKİNLİKLERİ bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.
Baharın gelmesi ile birlikte kapalı ofis ortamından çıkan eğitimler yerini açık alanda gerçekleştirilebilenlere bıraktılar. Eğitime katılan kişiler hem öğreniyor hem de çok eğleniyorlar.

Eğitim ihtiyaç analizleri sonucunda karşımıza çıkan stres yönetimi, zaman yönetimi, ekip liderliği, takım olma bilinici kazanma, proje yönetimi gibi eğitimler doğaya taşınarak çok daha keyifli ortamlarda gerçekleştiriliyor.

Doğanın öğretici gücünün ön planda olduğu eğitim etkinlikleri ile yönetsel ve kişisel birçok yetkinliği geliştirirken çalışma arkadaşlarınızın motivasyonu yüksek eğlenceli bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Outdoor eğitim uygulamalarının temelinde yer alan eğlence olgusu eğitim kurguları ile öğretici bir noktaya taşınıyor. Tasarlanan aktivite ve oyunlar ile eğlenerek öğrenme ön plana çıkıyor.
Doğal liderler, kıt kaynak planlaması, doğru görev dağılımı ile ortak hedefe ulaşma, strateji geliştirme, karşılaşılan problemlere proaktif çözümler üretme, başarının bir ekip işi olduğunun farkındalığını yaşama, yaratıcı düşünme modellerini geliştirme ve daha nicesi outdoor etkinlikler ile sağlayabileceğimiz kazanımlar.

Açık alan eğitimlerinde en önemli konu geri bildirim çalışmalarıdır. Katılımcı kendisini fazla oyuna kaptırarak stresli olabilir, kazanma hırsına odaklanabilir. Oynanan oyunların amacını katılımcılara aktararak her oyun sonrasında deneyimlerimizi konuşuyoruz.

Uzman ekibimiz sayesinde talep edilmesi halinde hangi yetkinliklerin ortaya çıktığını gözlemleyebiliyoruz.

Günün sonunda etkinlik alanından ayrılırken hem çok keyifli bir gün geçirerek motivasyonumuzu yükseltiyoruz hem de insan kaynakları departmanı olarak ekibimize istemiş olduğu eğitimleri vermiş oluyoruz.

Yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir