İzmir’deki İyi Girişim Zirvesi’nden Notlar

Endeavor Türkiye ve İZKA işbirliği ile gerçekleştirilen, girişimcileri, yatırımcıları ve danışmanları bir araya getiren İyi Girişim Zirvesi’ne katıldı. Program İZKA Genel Sekreter Vekili Sibel ERSİN’ in İzmir’in Kalkınma ve Girişimcilik Planlarını anlattığı açılış konuşması ile başladı.

Açılış konuşmasının ardınan, ilk oturum İZKA (İzmir Kalkınma Ajansı) ve TEPAV’ın (Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı) bir arada sundukları İzmir Yerel Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesine yönelik stratejiler ile devam etti.

TEPAV İcra Direktörü Danışmanı Ussal ŞAHBAZ, konuşmasında iş planı yarışmasına ve uluslararası yarışmalara İzmir’de katılımın düşük olduğuna dikkat çekti ve girişimcileri İzmir’de tespit eden bir sistemin var olmamasına değindi.

Zirvede girişimciliğin yerel olarak desteklenmesinin önemi üzerinde duruldu. Bu nedenle tüm kuruluşların yerel olarak yapacağı çalışmaların önemi vurgulandı.

ENDEAVOR’un girişimci seçimi ve girişimcilere verdiği destekler konusunda bilgilendirmelerin yapıldığı zirvede, başarılı girişimcilik örneklerine yer verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir