İş Yaşamında Dansla Eğitim

Dans etmek bana müthiş bir yaşam enerjisi veriyor. Yıllar içinde kendimi keşif yolculuğumda dansın  üzerimdeki sınırsız gücünü farkettim. Vücudumu müziğe teslim ettiğimde ruhumun nasıl yükseldiğini, içime sığmayan coşkuyu hissettim. En yorgun günlerde bile saatlerce dansedebilmek nasıl bir tutku!

Dansla tanışmaya Ankara’da 24 yaşımda Caz Dans kursuna giderek başladım. (Tabi daha önce de evde arkadaşlarla çalışıp diskolarda- özellikle Galaxy, Apple-  grup figürleri yapardık:)  Yıllar içinde ruhumu ve bedenimi özgür bırakarak dansedebilmeyi becerdim. Zamanla dans etme isteğim tavan yaptı, ancak özgürce dans edebileceğim mekanlar pek yoktu.

Ben de “kendi dans grubumu kurup bir hoca ile anlaşırım” dedim. Amacım şöyle keyifle dansetmek, biraz da teknik öğrenmekti. Çevremde her yaş grubundan 19 kişi (şaka değil) topladım, facebook’da kapalı bir grup kurdum: “A la Dans/Eğlence/Spor” grubu (başvurabilirsiniz) Bir dans okulu ile anlaşıp, kendi grubumuza özel dans kursu açtık. Latin, oryantal, ne istersen… Çok eğlendik. Alsancak’taki Dancefloor dans okuluna ve sevgili Sinem hocamıza, tabi Ümit Yumlu’ya da teşekkür ederiz.

Yaşamla dans etmek!
Derken bu da yetmedi… Araya dağlar kadar hastalık ve sorunlar girse de arayışım devam etti ve daha da boyutlandı. Daha çok dansa tutunmak istedim. Dansla yaşama tutunmak. Yaşamla dansetmek…

İşte o zaman dedim ki, “madem böyle ben de iş ile özel yaşamımı birleştireyim, dansı iş hayatıma da taşıyayım”.  İnsan Kaynakları danışmanlık firması sahibi olmanın işte böyle avantajları vardır. Elinizde bir sihirli değnek, istediğiniz eğitim ya da aktiviteyi hayal edin, tasarlayın, yetkin eğitmenleri bulun,  doğru kişilerle buluşturun ve kendinizi de bu zenginliğin içinde geliştirin. İstediğiniz kadar…

“Bedenimizi nasıl bireysel gelişim eğitimlerinin içinde kullanabilirim?” sorusuyla yola çıktım, dansla sınırlamadan. Mutlaka birşeyler yapılmıştır dedim, inatla aradım.  Ve sonunda dansla gelişimin birleştiği bir dünya buldum.

Meditatif Dans
Bakın bu mükemmel uyanışı sağlayan meditatif dans uygulamaları ile çalışanlarınıza ne eğitimler sağlayabilirsiniz:
–    Ekip Çalışması
–    Liderlik
–    Çözüm Odaklılık
–    Zaman yönetimi
–    Yaratıcılık
–    Rekabet
–    Odaklanmış Dikkat
–    Hızlı Düşünme
–    Konsantrasyon, algılama hızı
–    Sağ-sol beyini birlikte çalıştırma
–    Stres/Kaygı yönetimi
–    Farkındasızlığın farkındalığı
–    Denge/İç Denge/Yaşam Dengesi
–    Özgüven
–    Aidiyet duygusu
–    Duygu kontrolü
–    Zihinsel yeniden yapılanma
–    Beden Dili
–    Psikodrama

İnanılır gibi değil di mi?  İşte bu yıl bol bol dans etmem için harika bir çözüm. Bu konudaki gelişmelerden sizleri de haberdar edeceğim.

2 Yorum İş Yaşamında Dansla Eğitim

  1. […] Kariyerloji sayfasında Pınar Unaran Gelin’in yazdığı ‘İş yaşamında dansla Eğitim‘ yazısını okuyunca, bende bu yazıya bir şeyler eklemek istedim. Aslında bu konuda […]

  2. Nuran Akkılıç dedi ki:

    Pınar Hanım’ın eğitimleri var mı?
    Kendisiyle nasıl irtibata geçebilirim.

    Nuran Akkılıç

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir