İnovasyon Haftası’ nda Renkli Konular ve Konuklar

17-18 Mart 2016 da İzmir Swissotel Büyük Efes Oteli’nde düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası, gerek konuşmacılar gerekse Convention Center’ ın her katında sergilenen ürünler ile çok renkli ve hareketli geçti. İnovasyon Haftası Türkiye’ de 2012 yılından bu yana her yıl düzenleniyor. Etkinlik Mayıs ayında Ankara’da da düzenlenecek.
Türkiye İhracatçılar Meclisi ile Ege İhracatçı Birlikleri’ nin düzenlediği etkinliğe profesyoneller, akademisyenler, öğrenciler ve inovatif gelişmeleri merak eden ilgililer katıldı. Ulusal ve uluslar arası konuşmacıların yer aldığı oturumlarda İnovasyonun Sınırsızlık Masalı, Globalde İz Bırakan Türkler, Oyunu Değiştirenler, Çevrenin Sesine İnovasyonla Kulak Ver, İzmir’in Yenilik Yol Haritası : İzmir Bölgesel Yenilik Stratejisi, Markanın Kendisi Bir İnovasyon, Çocuğun Hayal Gücü, İnovasyonun Gerçek Gücü, Evrensel Dili Olan Bir Marka Yaratmak, Tasarımı Markalaştıranlar, Suça Karşı Tasarım Workshop, Girişimciliğin Şifreleri Çözülüyor, Türkiye’nin İnovasyon Elçileri : İnovatim, Sıra Dışı Kadınlar ve Globalleşen Türk Mutfağı temaları işlendi. Uluslar arası konuşmacılar Trend Uzmanı Magnus Lindkvist , alibaba.com Eski Başkan Yardımcısı Porter Erisman ve Belgeselci, Gezgin, Aşçı, Fotoğrafçı Wilco Van Herpen büyük ilgi gördü.
Etkinliğin sponsorları Arçelik, TEB, THY, İZKA ve İzmir Büyükşehir Belediyesi idi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), toplam 60 İhracatçı Birliğini, 26 ihracatçı sektörünü ve 60.000 ihracatçıyı ulusal ve uluslararası düzeyde temsil ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir