İEÜ ve PERYÖN’den 1. İnsan Kaynakları Zirvesi

“Kuşaklar Denklemi ve İş Dünyası”

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Ege Şubesi işbirliği ile düzenlediği 1. İnsan Kaynakları Zirvesi 10 Mart 2016’da gerçekleşti. “Kuşaklar Denklemi ve İş Dünyası” temalı zirvede İş Dünyasından katılımcılar ve akademisyenler özellikle X ve Y kuşağının özellikleri, beklentileri ve iş hayatına bakışı üzerinde dururken yakında iş dünyasında yer alacak olan Z kuşağına da hazırlı olunması gerektiğini belirttiler.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Ritim Grubu’nun renk kattığı İnsan Kaynakları Zirvesi’nde yer alan konuşmacılardan Denizbank İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Elkin’in “Deniz’de Y Kuşağı” ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ‘ndenProf.Dr. Aylin Göztaş’ın  “Kuşaklar İletişiyor” başlıklı konuşmalarının  ardından “Kuşaklar Karmasına Yaklaşımlar” konulu 3. Oturumda SAP Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Hande Genç, Coca Cola İçecek İK Direktörü Alper Tokalp ve Anadolu Efes İK Direktörü Leyla Ayşegül Örs kendi firmalarında kuşaklararası iletişim ve aidiyet duygusu güçlendirici uygulamalardan örnekler anlattılar. Oturumun Moderatörlüğünü hazırlı olunması gerektiğini belirttiler.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Ritim Grubu’nun renk kattığı İnsan Kaynakları Zirvesi’nde yer alan konuşmacılardan Denizbank İnsan Kaynakları ve Deniz Akademi Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Elkin’in “Deniz’de Y Kuşağı” ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi ‘nden Prof.Dr. Aylin Göztaş’ın  “Kuşaklar İletişiyor” başlıklı konuşmalarının  ardından “Kuşaklar Karmasına Yaklaşımlar” konulu 3. Oturumda SAP Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Hande Genç, Coca Cola İçecek İK Direktörü Alper Tokalp ve Anadolu Efes İK Direktörü Leyla Ayşegül Örs kendi firmalarında kuşaklararası iletişim ve aidiyet duygusu güçlendirici uygulamalardan örnekler anlattılar. Oturumun Moderatörlüğünü Danışman Koç Ece Süeren  yürüttü.

ieü-evrim2Zirvede ayrıca Prof.Dr. Pınar Süral Özer ile Doç. Dr. Burcu Güneri Çangarlı, İzmir Ekonomi Üniversitesi Tiyatro Kulübü’nün  hazırladığı  keyifli skeçler eşliğinde “Mülakat Halleri” konusunu ele aldılar.

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök ve AAP Çözüm Ortağı Candan Schabio’ nun katıldığı “Yönetmek Ama Nasıl?” başlıklı 5. Oturumdan sonra, Dinamo Danışmanlık Yönetici Ortağı Evrim Kuran, “Türkiye’nin Y Kuşağı: Gençlerini Seven Bir Genç Ülke miyiz?” konusu üzerinde durdu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir