İEF’yi Sizin İçin Gezdik

Bu yıl İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) 31 ağustos – 9 Eylül arasında gerçekleşiyor. Fuara bu yıl Tansaş imzasını vurmuş. Geniş bir alanı kaplayan standı fuarın en ilgi gören yerlerinden biriydi. Tansaş ayrıca fuar boyunca  çeşitli konserler ve çocuklara yönelik etkinlikler düzenliyor. Yani İEF adeta  bir Tansaş fuarına dönüşmüş.  Diğer stantlardan görüntüleri de haberimizde görebilirsiniz.

Fuara damgasını vuran diğer bir etkinlik de Antakya mutfağı. Her taraf kebaplar ve künefelerle donanmış. Ayrıca bol bol tarhana ve marmelat tadımı yapabilirsiniz. Uluslar arası mutfaklar tamamen kalkmış, boşuna aramayın. Aralık’ daki Hediye fuarına katılacak incik bocuk ve Çin işi standların çoğu da yine İEF nin en çok gezilen alanları. Taşradan ve çevreden gelenler azalmış, kalabalıklar kalmamış, iyice tenha bir fuar olmuş bu yıl.

Biz  Kariyerloji  ekibi olarak  fuarda bunları gördük. İEF’ nin “E” si yani enternasyonalliği tamamen kaybolduğu gibi, yerli kısmı da yemek ve incik boncuk satışına dönüşmüş. Eski fuar standlarını, görkemli gösterileri düşününce oldukça hüzünlü bir tablo maalesef. İzmir’in sembollerinden birisi olan Kültürpark alanının bu şekilde kullanılması  “İzmir’in yapabildiği bu mu?” dedirtiyor insana. İEF’nin tamamen kaldırılması bir kayıp olmayacak hatta İzmir’in prestiji açısından daha iyi olacak gibi görünüyor.

1 Yorum İEF’yi Sizin İçin Gezdik

  1. koray kılıç dedi ki:

    Sadece ticeri bir amaç olarak planlanıp cevredeki insanlra iş istihtamı sağlanmış artı tarafı bu büyük firmalar reklamlarını yapıp kendilerini tanıtmışlar aralarındaki prestijlerini arttırmışlar ama kimse fuarın asıl sahiplerine yani izmirlilere her yıl olduğu gibi bu yılda siz nasıl bir fuar istiyosunuz diye sorulmamış herzamanki gibi bu yılda kuru ve cahil kalabalık fuarı fet etmiş cünkü onlara göre düzenlenmiş bir fuar olmuş ne oyun alanlarında ne bir gelişme var ne ışıklandırmalarında nede planlamalarında izmir gibi bir yerde fuar olduğu zaman dünyanın her yerinden insanın fuarın acılışını görmeye gelmeli sadece firmalara yönelik olmamalı artık izmirin bir dünya fuarı yapması lazım 2013 e girdik sayılır karnaval havası olması lazım…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir