Evden Yapılabilecek İşler: Ev Hanımlarına Özel İş Fikirleri

Son dönemde ev hanımlarının girişimcilik öykülerini dinlemek pek çok kadına ilham kaynağı olmaya başladı. Evde oturup tüketmek yerine üretime katılmayı tercih eden bayanların değerlendirebileceği iş imkanları da giderek artıyor. Siz de iş hayatına adım atmak istiyor ama nereden başlayacağınızı kestiremiyorsanız önerilerimi değerlendirebilirsiniz.

El işleri ve ev yemekleri yapmak: Eğer maharetli biriyseniz evden yapabileceğiniz işlerin sayısı artacaktır. Nikah şekeri yapmak,  el işi ürünler hazırlamak, ev yemekleri yapan firmalar için yemek yapmak size çok klişe gelse de evde yapılabilecek en rahat işler arasında. Bu tarz işler için çevrenizi haberdar edebilir veya evden çalışacak bayanlar için verilen iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Size önerim girişken olmanız. Bu işi yapmaya karar verdikten sonra denemekten çekinmeyin. Aradığınız fırsatla er geç karşılaşırsınız.

Zincir ağlarda satış yapmak: Ülkemizde en bilinen örneği Avon olsa da bu gibi pek çok satış ağı var. Google’da küçük bi araştırmayla bu satış ağlarını bulabilir ve ilginizi çekenlere dahil olabilirsiniz. Bu yolla hem çevrenizi genişletebilir hem de para kazanabilirsiniz.

Sertifika programlarına katılmak: Meslek eğitimi alarak yeni bir kariyere “merhaba” demek de mümkün. Kısa süreli özel eğitimleri belli konularda uzmanlaşarak sertifika alabilirsiniz. Yapmanız gereken şey hangi alana yöneleceğinize karar vermek. İşe şehrinizdeki sertifika programlarını araştırarak başlayabilirsiniz. Yeni ortamlara girerek yeni insanlarla tanışmanın ne gibi fırsatlar doğuracağı hiç belli olmaz. Bu sayede evden çalışma fikrinizi değiştirip çalışan bir iş kadını olmanız da mümkün. Eğitimlerini beğendiğim HRM İzmir’in Eğitim Takvimi‘ne göz atarak işe başlayabilirsiniz.

Yazarak para kazanmak: Evde yapabileceğiniz en iyi işlerden biri de internet sitelerinde yazarlık yapmak. Eğer okumak ve araştırmak hoşunuza gidiyorsa kendi blogunuzu açabilir veya yazı başına para ödeyen web sitelerine yazılar hazırlayabilirsiniz. Blogunuzun hitlerini yükseltebilirseniz reklam sistemlerinden para kazanabilirsiniz.

İnternetten Satış Yapmak: Gittigidiyor.com, sahibinden.com gibi sistemlerde ürün satarak para kazanabilirsiniz. Bunun için ilgi çekeceğine inanığınız bir ürün bularak bu ürünü en iyi şekilde tanıtmanız gerekiyor. Kendi el işi ürünlerinizi de satışa çıkartabilirsiniz. Böyle ağlarda satıcıyla ilgili olumsuz geri dönüşler çok etkili olduğu için satış yaptığınız kişilere hemen cevap vermeyi ihmal etmeyin.

Gördüğünüz gibi evden yapabileceğiniz pek çok iş var. Yukarıda saydıklarım ilk etapta aklıma gelenler. Bu fırsatları artırmak sizin elinizde. Çalışmaya karar verdikten sonra açık bir kapı bulacağınıza eminim.

2 Yorum Evden Yapılabilecek İşler: Ev Hanımlarına Özel İş Fikirleri

  1. CENNET ŞİMŞEK dedi ki:

    merhaba, ben hep dışarda çalışmak istadi, ancak rahatsızlıklarım engel oldu.Şimdi eve bşrşeyler yapmak istiyorum. Çoklezzetli yemek yaptıgımı söylerler, ayrıce el işlerinide güzel yaparım, bana nasılyardımcı olabiirsiniz. eşimin e postasıdır

    • kariyerloji dedi ki:

      Cennet hanım, lütfen haberlerimizi ve yazılarımızı izlemeye devam edin. Yeni iş fırsatlarına her zaman blogumuzda yer vermeye çalışıyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir