İEÜ ve PERYÖN’den 1. İnsan Kaynakları Zirvesi

“Kuşaklar Denklemi ve İş Dünyası”

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin PERYÖN (Türkiye İnsan Yönetimi Derneği) Ege Şubesi işbirliği ile düzenlediği 1. İnsan Kaynakları Zirvesi 10 Mart 2016’da gerçekleşti. “Kuşaklar Denklemi ve İş Dünyası” temalı zirvede İş Dünyasından katılımcılar ve akademisyenler özellikle X ve Y kuşağının özellikleri, beklentileri ve iş hayatına bakışı üzerinde dururken yakında iş dünyasında yer alacak olan Z kuşağına da hazırlı olunması gerektiğini belirttiler.

Peryön Ege 10. İnsan Yönetimi Zirvesi 20-21 Eylül’de

Peryön İnsan Yönetimi Derneği Ege Bölgesi şubesi bu yıl 10.cusunu gerçekleştireceği bölgenin en büyük ve kapsamlı insan yönetimi zirvesini 20-21 Eylül 2013 tarihinde Yaşar Üniversitesinin Alsancak Kampüsünde gerçekleştireceğiz. Geçen sene XYZ kuşaklarını tema alan zirvenin bu seneki teması  ‘”Gelecek ve Yetenek”.

Günümüzde  yeteneği bulmak ve geleceğe plan yapmak adına birçok gelişmelerin ve trendlerin işleneceği ve birçok konuk ve konuşmacının yanı sıra firma standlarının yer alacağı  zirveye, tüm insan kaynakları profesyonelleri, gönüllüleri, akademisyenler ve öğrenciler davetli.

9. Ege İnsan Yönetimi Zirvesi’nden İzlenimler

Peryön tarafından düzenlenen 9. Ege İnsan Yönetimi Zirvesi, İnsan Kaynakları sektöründe çalışanları biraraya getirdi. İki gün boyunca süren zirvede konu X,Y,Z kuşaklarıydı. Zirve boyunca İK sektöründen firmalar standlarda hizmetlerini tanıtarak çeşitli kampanyalar düzenlerken, konuşmacılar X,Y,Z kuşaklarındaki farklılıklardan ve sektöre etkilerinden bahsettiler. Kariyerloji ekibi olarak iki gün boyunca zirvedeydik. Standlarda gezdik ve konuşmaları dinledik. Zirve boyunca Twitter sayfamızdan dikkat çeken notları paylaştık. Twitter’dan paylaşamadıklarımızıysa buraya sakladık. İşte zirveden öne çıkan notlar: