Endüstri 4.0 Gelecek Geldi

Geçtiğimiz yıl ve bu yıl sürekli konuştuğumuz bir konu var: ENDÜSTRİ 4.0.

Her çalışan ve her yönetici aynı soruları sormakta;

  • Endüstri 4.0 geldi şimdi neler olacak?
  • İş hacmi artacak mı düşecek mi?
  • Devlet bunun için yatırım yapıyor mu?
  • Okullarımızdaki eğitim durumu nedir?

Bu soruların cevabına bir bakalım..

Yaz Döneminde Kariyerinize Yön Verin..

Samuray Yetileri ile Yöneticiliğe Bir Bakış..

Samuray’ın 5 yetisi günümüzde başarının kapısını aralıyor…

Tek amacının, yaşamak ve koruması gereken bireyleri yaşatmak olan bir samurayın geliştirdiği her türlü yetinin altında derin bir öğreti yatması kaçınılmazdır. Çünkü hizmet ettiği amaç oldukça ciddidir. “Hayatta kalmak”. Bu amaç geçmişte de, günümüzde de hala bir bireyin ilk amacıdır. Sadece tehlikeler daha da çeşitlenmiş, şartlar değişim göstermiştir. Savaş alanında önüne çıkan düşmanları yok ederek hayatta kalmaya çalışan samurayların yerini, günümüzde bir çok cephede savaşıp, kendini her alanda geliştirmek zorunda olan bireyler almıştır. İş hayatından, aile yaşantısına, sosyal ilişkilere ve sosyal değişimlere ayak uydurmak zorunda olan bireyler, maddi ve manevi bir çok cephede hayatlarını ve standartlarını sürdürebilme çabası içindedirler. Bugün maddi açıdan güçlü kalıp,bir konu üzerinde uzmanlaşırken, iyi ahlaklı bir birey olarak yaşam savaşında yara almadan ayakta kalmanın çok güç olduğunu her an hissetmeye başladık. O yüzden geçmişe dönüp samurayların ağır yaşam şartlarında hayatta kalabilmek için hangi öğretilerle, hangi yetileri üzerlerinde topladıklarını incelemek yerinde olacaktır. 

Neden Outdoor Eğitim?


İnsan kaynakları birimlerinin en fazla zorluk yaşadığı konu;
eğitim ve motivasyon!

Her yıl şirket çalışanlarını nasıl motive edebilirim, aynı zamanda alması gereken eğitim planını nasıl karşılayabilirim.

İşte bu durumda hem eğitim alabilecekleri hem de motivasyonlarını artıracakları AÇIK ALAN EĞİTİMLERİ / ETKİNLİKLERİ bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

HRM Outdoor Etkinliği

IMG_5922IMG_5918

İK profesyonelleri HRM Etkinliği’nde buluştu.

İzmir’de farklı Organize Sanayi Bölgeleri’nde faaliyet gösteren önde gelen şirketlerin İnsan Kaynakları profesyonelleri 18 Nisan 2015 tarihinde HRM Danışmanlık Etkinliği’nde bir araya geldiler.

HRM – İzmir Eğitim Programı

hrmeğitim

 

HRM Danışmanlık – İzmir’in kurumlara özel ve genel katılıma açık eğitim program başlıklarına ulaşabilir, daha detaylı bilgi için 0232 464 08 64 numaralı telefondan veya izmir@hrm.com.tr adresinden yetkililere ulaşabilirsiniz…

İzmir Sağlık Sektöründe İNOVİZ Girişimi

İZKA tarafından desteklenen girişimler arasında yer alan İNOVİZ bilgi toplumuna donanımlı bireyler yetiştirecek. İNOVİZ, firmalar ve araştırmacılar için bir iletişim ve işbirliği platformu. Bu girişimin kapsamında İNOVERSİTE ( ArGe ile Bütünleşmiş İleri Eğitim Ağı), İNOVAKENT (ArGe Bölgesi) ve İNOVATEK (Bilim ve Teknoloji Parkı) yer alıyor.

Girişimin Amacı, İzmir Kalkınma Ajansı tarafından İzmir için “geleceğin sektörü” olarak seçilen sağlık sektörünün üniversite ve araştırma merkezleri ile ortak projeler oluşturmak başta olmak üzere, sektörde rekabet öncesi alanlarda işbirliği yaparak, yeni teknolojik ürünler üreten ve böylece sağlık alanında teknolojiye yön veren bir İzmir yaratmak.

İEF’yi Sizin İçin Gezdik

Bu yıl İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF) 31 ağustos – 9 Eylül arasında gerçekleşiyor. Fuara bu yıl Tansaş imzasını vurmuş. Geniş bir alanı kaplayan standı fuarın en ilgi gören yerlerinden biriydi. Tansaş ayrıca fuar boyunca  çeşitli konserler ve çocuklara yönelik etkinlikler düzenliyor. Yani İEF adeta  bir Tansaş fuarına dönüşmüş.  Diğer stantlardan görüntüleri de haberimizde görebilirsiniz.

CUMMINS’in Yeni Fabrikası İzmir’de Açıldı

Cummins firması Ege Serbest Bölgesi’nde yeni bir yatırım yaparak yeni fabrikasını üretime geçirdi. Yetmiş milyon dolarlık yatırım yapılan YENİ FABRİKA İLE ABD motor devi Cummins, çalışan sayısını 85 kişiden 500 kişiye çıkarmayı  ve cirosunu 30 milyon dolara yükseltmeyi hedefliyor.

Firmanın dünyanın 190 ülkede faaliyeti devam ediyor.