Dokuz Eylül Üniversitesi Girişimcilik Akademisi

dega

Girişimcilik Sertifika Programı TÜBİTAK desteğiyle hazırlanan ve yürütülen, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde girişimci bir ekosistem kurulmasını, girişimciliğe ilgi duyan her düzeyden öğrenci ve akademisyenlerin girişimcilik konusunda uygulamaya dönüştürebileceği bilgi ve nitelikleri kazanımını sağlamaktadır. Potansiyel girişimci adaylarının, girişimciliğe ilgi duyan üniversiteli gençlerin ve akademik yaşam içindeki her düzeyden öğretim elemanlarının girişimcilik, işletme yönetimi başta olmak üzere güncel ve geçerli bilgilerle donatılmalarını sağlamaktır.

TÜBİTAK desteği kapsamında yürütülen bu eğitim programına sadece Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile öğretim elemanları katılabilmektedir.

DEGA Programının bu dönem 3. Düzenlenmektedir. Katılım için 2014-2015 Öğretim yılı Bahar  döneminde dört aşamalı bir değerlendirme yapılacaktır. Bu aşamalar ön başvuru,  bilgilendirme, başvuru, son aşama ise mülakat olarak adlandırılmıştır. Tüm bu sürecin sonunda programa 105 kişi programa kabul edilecektir. Eğitimler 02 Mart – 30 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Eğitimci kadrosu Dokuz Eylül Üniversitesi Akademisyenleri ile birlikte özel sektörde devam eden isimlerden oluşmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir