Burcunuza Uygun Meslek Seçimi

Meslek seçimimizi yaparken çeşitli yöntemlerden faydalanabiliyoruz. Kişilik envanterleri, IQ testleri, EQ testleri.. vb gibi. Peki ya burçlarımız bize neler söylüyor. Astrologlar, burçların karakter, yetenek ve becerilerin işaretlerini verdiğini bu yüzden de meslek seçiminde dikkate alınmasını gerektiğini belirtmektedirler. Biz de meslek seçimlerini astroloji açısından inceleyelim istedik;

Koç Burcu;
Koç burçları çalışma ortamlarında rekabeti ve oyun oynamayı severler. Ayrıca girişimcilik ruhuna sahip oldukları için yöneticilik basamaklarında başarılı oldukları görülmektedir. Askerlik, cerrahlık, spor eğitmenliği, brokerlık, polislik, mühendislik, diş doktorluğu Koç Burçları için en uygun meslekler arasında olduğu belirtilmektedir.

Boğa Burcu;
Boğa burcu güvenilir, sabırlı, aidiyet duygusu yüksek ve uyumlu bir çalışan olarak anlatılır. Bankacılık ve finans dünyasında her meslek kolunda severek çalışabilirler. Ayrıca estetik ve yaratıcılıklarını kullanabilecekleri meslekler, mimarlık, dekoratörlük, antikacılık, moda ve güzellik endüstrisi, değerli taş ve madenlerle alakalı kuyumculuk, heykeltıraşlık gibi meslekler de tercihleri arasındadır.

İkizler Burcu;
İkizler burcu rutin işlerden çok, hareketlilik gerektiren, gezmeye ve öğrenmeye açık işlerde büyük başarılar elde ettiği görülür. Ticaret hayatında, eğitim sektöründe, iletişim ve medya alanında ve halkla ilişkilerde son derece başarılı olacakları öngörümlenir.

Yengeç Burcu;
Koruma, bakım ve muhafaza etmeyi gerektiren işler, para biriktirme ve çoğaltma ile ilgili konular, yani bankacılık, portföy yöneticiliği gibi meslekler Yengeçler için ideal çalışma alanlarıdır. Esirgeyen, kollayan yapısı nedeniyle toplumsal çalışmalarda yengeç burçlarını fazla görebiliriz. Öğretmen, hasta bakıcı, dadı, hemşire ve doktor tercih edebilecekleri meslekler arasındadır. Bunun yanında Yengeç burçlarının meslekleri arasında yiyecek-içecek, otelcilik ve gıda alanları da yer almaktadır.

Aslan Burcu;
Dikkat çekebilecekleri, kendilerini gösterebilecekleri, organize edip idare edebilecekleri çalışma alanları Aslan Burçlarına göredir. Liderlik ve yöneticilik özellikleri kuvvetli olduğu için Müdür, direktör, komutan, organizatör, yönetim kurulu başkanlığı, müfettişlik ve işletmecilik uygun meslekleri arasında yer alır.

Başak Burcu;
Analiz etme becerileri güçlü olan Başak burçları ayrıntılarla uğraşmayı gerektiren ve titizlik isteyen iş alanlarında çalışmayı tercih ederler. Biyokimya, öğretmenlik, hemşire, psikolog ve sağlıkla ilgili çeşitli hizmetler uygun meslekler arasındadır. Hesap işleri, muhasebe, sekreterlik, eleştirmenlik, gözlemcilik, arşiv işleri, tarihçi, bulmaca hazırlama, güldürü yazarı veya komedyenlik onların başarı sağlayabileceği alanlardır.

Terazi Burcu;
İş yaşamında iletişim becerilerinin kuvvetli olması ve ekip çalışmalarında verimli olması sebebiyle ideal çalışandır. Şirketlerde dengeli ve adaletli çalışmalara önderlik eder. Avukat, hâkim, diplomat, siyaset alanı, sosyal uzmanlık başarılı olabilecekleri meslekler arasındadır. Ticaret yapabilecek özelliklere de sahip oldukları gözlemlenmektedir.

Akrep Burcu;
Sakin ve yardımsever bir yapıya sahip olan Akrep burçlarının aynı zamanda içten içe hırslı bir kişilikte oldukları görülmektedir. Araştırmaya meraklı oldukları için, matematik, tıp alanı,  operatörlük, madencilik, arkeoloji, antropoloji, kimya, fizik konuları ile ilgili işlere uygundurlar. Bilim adamı, araştırmacılar, ruhsal çözümlemeler, psikanalistler Akrep burçlarından çıktığı gözlemlenmiştir.

Yay Burcu;
İleri görüşlü, yenilik gerektiren, enerjisini kullanabileceği ve fiziksel hareketlilik sağlayabileceği, özgürlüğünü kısıtlamayacak ve seyahat edebileceği meslekler Yay’lara uygundur. İkna kabiliyeti, adaptasyon yeteneği ve inançlı doğasıyla satış alanında büyük beceriler sergiler. Sporun çeşitli dalları, hosteslik, öğretim görevlisi, araştırmacılık, din, felsefe bilimi konuları da kendileri için uygun meslekler arasında yer alır.

Oğlak Burcu;
Sabırlı, dikkatli, disiplinli, kuralcı ve otoriteye uyum konusunda uyumlu olan Oğlak burçları hem çalışan hem de işveren olarak başarılı oldukları görülmektedir. Askerlik, müdür, şef, ticaret ve üretim işleri, mühendislik alanları oğlak burçları için ideal mesleklerdir.

Kova Burcu;
İleri görüşlü, yenilikçi, öğrenmeye meraklı bir yapısı olduğu gibi öğretmeye de meraklıdırlar. Yaptığı işlerde yeni buluşlar yapmak isterler. Bilim adamı, kendine özgü stile sahip araştırmacı, yaşamı kolaylaştıran buluşlara imzasını atan kişi, toplumsal refahı sağlayıcı olabilir. Bilgisayar, elektronik, teknoloji, uzay, havacılık, astroloji gibi konularda başarılı olurlar.

Balık Burcu;
Sezgileri çok kuvvetli olan balıklar kolayca öğrenirler ve bu yetenekleri sayesinde yapılması gerekenleri otomatik olarak yapar. Yaratıcılıkları gelişmiş olan Balık burçları; toleranslı ve anlayışlı oldukları için psikolojik danışmanlık, psikologluk, psikiyatrlık uygun meslekler arasındadır. Edebiyat, müzik, güzel sanatlar da yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri için başarılı olabilecekleri dallardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir